Trump wil Consumer Financial Protection Bureau decimeren

Trump wil Consumer Financial Protection Bureau decimeren

by Ziptone
22 april 2025

CFPBPresident Donald Trump heeft aangekondigd het Consumer Financial Protection Bureau (CFPB) drastisch in te krimpen. Het agentschap, opgericht in 2011 na de bankencrisis, heeft als doel Amerikanen te beschermen tegen fraude, misbruik en misleidende praktijken rondom kredietregistraties. Van de 1.500 medewerkers zouden er ongeveer 200 overblijven.

 

In 2023 ontving het CFPB ongeveer 1.657.600 klachten van consumenten. Het CFPB biedt diensten aan consumenten in meer dan 180 talen. In 2023 ontving het CFPB gemiddeld meer dan 45.000 telefoontjes per maand.

Medewerkers van het bureau ontvingen vanaf vorige week donderdag ontslagaankondigingen; een dag later zou hen de toegang tot systemen van het agentschap, inclusief e-mail eindigen.

Volgens persbureau AP ergeren conservatieven en bedrijven zich aan het toezicht en de onderzoeken van het agentschap. Een eerdere poging van Trump om het CFPB te ontmantelen stuitte op juridisch verzet. Ook gaf een rechter goedkeuring aan het ontslag van werknemers waarvan “is vastgesteld dat ze niet nodig zijn voor de uitvoering van de statutaire taken van de gedaagden.”

Inmiddels is er opnieuw een zaak aangespannen, waardoor er nu op 28 april een hoorzitting volgt.

Het CFPB had ondertussen al aangekondigd te zullen gaan focussen op problemen van consumenten met hypotheken. Vraagstukken rond medische schulden, studieleningen en digitale betalingen zullen minder aandacht krijgen, aldus het CFPB. Sinds de oprichting heeft bijna 20 miljard dollar aan financiële hulp voor Amerikaanse consumenten gerealiseerd in de vorm van kwijtscheldingen en compensaties. (AP)

Follow by Email
Whatsapp
LinkedIn
Share
Customer Experience

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Top