Mitel heeft bevestigd dat het een aanvraag indient voor een Chapter procedure. Hiervoor heeft het bedrijf steun van een meerderheid van bestaande kredietverstrekkers.
Mitel zegt in een persverklaring dat het bedrijf 124,5 miljoen dollar aan nieuwe financiering wil ophalen voor verhoogde liquiditeit om de bedrijfsactiviteiten te optimaliseren en te profiteren van de marktkansen. Mitel heeft ook 60 miljoen dollar aan tussentijdse financiering afgesproken, bestemd als werkkapitaal. De rentelasten worden verlaagd met ongeveer 135 miljoen dollar.
De persverklaring volgde op eerdere berichten in de media dat het bedrijf in zwaar weer verkeerde en leek af te stevenen op een Chapter11 procedure.
Mitel zal tijdens het financiële reorganisatieproces blijven opereren volgens de normale gang van zaken en zijn verplichtingen aan klanten, partners en andere belanghebbenden nakomen. Het bedrijf heeft meer dan 70 miljoen gebruikers met klanten in meer dan 100 landen.
Voor de herstructurering is begonnen met het opstellen van een plan en indienen van een verzoekschrift bij de Amerikaanse faillissementsrechtbank in Texas om een beroep te kunnen doen op Chapter 11. De activiteiten van Mitel buiten de Verenigde Staten, Canada en bepaalde bedrijfssegmenten in het Verenigd Koninkrijk zijn geen onderdeel van de Chapter11-procedure.