Microsoft bespaart 500 miljoen dollar in eigen callcenters dankzij AI

Microsoft bespaart 500 miljoen dollar in eigen callcenters dankzij AI

by Ziptone
11 juli 2025

AI-agentMicrosoft zegt in 2023 circa 500 miljoen dollar te hebben bespaard op zijn callcenteractiviteiten door de inzet van AI. Dat verklaarde chief commercial officer Judson Althoff deze week tijdens een besloten bijeenkomst. De AI-toepassingen zouden niet alleen hebben geleid tot kostenbesparingen, maar ook tot een hogere klant- en medewerkerstevredenheid.

 

Persbureau Bloomberg meldt op basis van een aanwezige bron ook dat Microsoft AI inmiddels breder in binnen het bedrijf inzet, onder meer bij sales en softwareontwikkeling. Volgens Althoff wordt 35 procent van de nieuwe softwarecode bij Microsoft nu door AI gegenereerd. In april sprak CEO Satya Nadella tijdens de AI-conferentie LlamaCon nog over 30 procent. Daarnaast wil Microsoft AI vaker inzetten in het klantcontact met kleinere klanten, al is dit volgens Althoff nog een vroege fase. Toch levert deze toepassing volgens hem al tientallen miljoenen dollars aan waarde op.

Opvallend is dat Microsoft vlak na deze uitspraken bekendmaakte dat ruim 9000 medewerkers hun baan verliezen, met name binnen de gamedivisie. Eerdere berichten wezen op ingrepen bij sales. De top van Microsoft ontkent dat AI de directe oorzaak is van de ontslagronde.

Topjurist Brad Smith stelde deze week dat AI “geen overheersende factor” was bij het besluit. Wel ziet Microsoft AI als motor voor productiviteitswinst. (Bloomberg)

Follow by Email
Whatsapp
LinkedIn
Share
Human Resources

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Top