Het mobiele bereik in de grensstreek laat te wensen over. Op sommige plekken blijkt het zelfs onmogelijk de hulpdiensten te bellen. Politici uit Limburg en Gelderland maken zich zorgen, aldus het AD.
De schrijft dat in verschillende regio’s vergelijkbare problemen bestaan. Zo kampt het Noord-Limburgse grensdorp Ven-Zelderheide al jaren met slecht bereik. Telefoons hebben dan weer Duits, dan weer een Nederlands netwerk en zijn soms geheel onbereikbaar. Ook de dekking in het Noord-Limburgse Milsbeek is slecht. In beide plaatsen kwam het voor dat ouderen bij ongevallen in huis geen hulpdienst konden bereiken. Zogenaamde alarmknoppen slagen er niet in verbinding te maken. Het probleem speelt ook op diverse locaties in de Achterhoek en op de Veluwe.
De drie grootste telecombedrijven KPN, Vodafone en Odido zeggen aan hun plicht te voldoen. “112 is nagenoeg overal goed te bereiken. Dit soort oproepen krijgt altijd voorrang op het reguliere verkeer”, aldus KPN. (AD)
Technologie



