URL has been copied successfully!

Daling aantal bankfilialen komt tot stilstand

Daling aantal bankfilialen komt tot stilstand

by Erik Bouwer
16 september 2026

Beeld: Ziptone

De grootste daling van het aantal bankkantoren door sluitingen lijkt achter de rug. Volgens cijfers van retaildata-specialist Locatus is het totale aantal vestigingen van de vier grootste Nederlandse banken in tien jaar tijd met bijna twee derde afgenomen.

 

ABN Amro heeft in toen jaar tijd het aantal kantoren met 91 procent teruggebracht naar 25. ING hief 83 procent van de vestigingen op en heeft en nu nog 36. Rabobank schrapte 78 procent vanb de vestigingen en heeft er nog 106. ING heeft wel een reeks servicepunten in kantoorboekhandels waar alleen eenvoudige bankzaken en hulp bij digitaal bankieren mogelijk zijn. Zelfs de voormalige Volksbank ging van 600 locaties (SNS of Regiobank) naar 300 locaties met ASN Bank als merk, schrijft NRC.

Het aantal bezoekers aan filialen is de afgelopen tijd gedaald. Of dat (mede) een gevolg is van de krimp in kantoren, valt niet uit te sluiten: klanten moeten meer moeite doen om een kantoor te vinden en te bereiken. Experts zijn het erover eens dat vooral de digitalisering een bepalende factor is. Bij alle banken functioneert de app goed, concludeerde de Consumentenbond.

Enkele banken openen desondanks weer nieuwe locaties. ASN is zelfs gestart met een serie flagship stores. Die bank had voor de samenvoeging met de andere Volksbank-merken 800.000 ‘online only’-klanten, maar dat zijn nu precies de klanten die nu spontaan binnenlopen. Ook de digitale bank Revolut werkt aan het openen van fysieke vestigingen; een eerste is al geopend in Barcelona.

(NRC)

Customer Experience, Featured

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Top